Urbanskij Jevgenij

Zasloužilý umělec RSFSR.
Studoval jiný obor než herectví. Ale Čuchraj objevil talentované lidi včetně Urbanského. Zakončil herecké vzdělání na škola-studio jména B.I.Nemiroviča-Dančenko.
Prožil dětství a mládí za polárním kruhem v hornickém městečku Inta. Otec byl horník a tak není divu, že přáním Jevgenije bylo stát se důlním inženýrem. Začal v Moskvě studovat a vydržel tři roky, pak zvítězila náklonnost k herectví. Následovalo studio Moskevského uměleckého divadla, v jehož posledním ročníku dostává nabídku režiséra Rajzmana:
vytvořit hlavní roli ve filmu "Komunista" r.1957. Chopil se příležitosti a zpracoval postavu v níž uplatnil nejen charakter svého zjevu a tváře tvrdých a mužných rysů, ale i vnitřní přesvědčivost svého prožitku osudu hrdiny. A bohatých schopností.
Nezapomenutelný je jeho voják - invalida v Čuchrajově "Balada o vojákovi" r.1959: objeví se ve filmu v episodě, ale snad žádnému divákovu nevymizí z paměti.
Velké role v "Neodeslaný dopis" r.1960 a
zejména pak v "Čisté nebe" r.1961, kde hrál letce Astachova, přispěly k jeho nezměrné herecké popularitě od let 1964 a dále..

Filmy rusky:
Коммунист
Баллада о солдате
Неотправленное писмо
Читое небо